Posts Tagged ‘szokowanie’

Alexander McQueen to geniusz w środowisku projektantów mody. Kim był i co takie go stworzył, kim on był. Urodzony w roku 1969 roku 17 marca. W początkach swojej kariery jego projekty były przeznaczone tylko dla jego sióstr, miał trzy siostry. Tak się rozpoczęła jego kariera, potem ubierał już sławy tego świata. Przygodę z krawiectwem rozpoczął w banalny sposób, obejrzał w telewizji program, który opowiadał o braku chętnych do zawodu krawca. Nauki przyszłego zawodu pobierał w Anderson & Sheppard, wtedy już szył ubrania dla wielkich tego świata. Szył ubrania dla Michała Gorbaczowa jak również dla księcia Charlesa.

Kolejne szlify talentu pobierał w firmach Gieves & Hawkes oraz w następnej kolejności szył w firmie Angels and Bermans, w tej drugiej firmie szył kostiumy dla teatrów. Mając lat dwadzieścia pracował dla pierwszego projektanta, był to japończyk Koji Tatsuno, po okresie pracy postanowił wyjechać do Mediolanu, Mekki wszystkich ludzi związanych z modą i zaczął pracę dla innego projektanta Romeo Gigli. Po powrocie do Londynu, który miał miejsce w roku 1994 zapragnął dostać się do prestiżowej szkoły Central St. Martin’s College of Art and Design jako wykładowca i właśnie w roku 1994 złożył dokumenty do tej uczelni. Dyrektor gdy przejrzał dokumenty, namówił go żeby został studentem uczelni.

Postanowił dać się namówić i okazało się to doskonałą decyzją. Kolekcja dyplomowa, którą stworzył na zakończenie studiów została zakupiona przez znaną i wpływową stylistkę Isabelle Blok, postanowiła ona wziąć świeżo upieczonego absolwenta pod swoje skrzydła i otoczyć go opieką. Pod jej namową pozbył się imienia Lee i zmienił je na Alexander, głównie to zasługa Isabelle że odniósł sukces.Pierwsze kolekcje, jakie wydał zapewniły mu przydomek osoby wielbiącej kontrowersje i nazwany został „chuliganem angielskiej mody”. Nazwę kolekcji z roku 1995 wytłumaczył „ gwałt na Szkotach przez Brytyjczyków”. Był niewątpliwie postacią, która szokowała, ale robił to w sposób pozytywny. W wieku lat 27 otrzymał tytuł Najlepszego projektanta Rok i był jego najmłodszym laureatem.