Posts Tagged ‘futra’

Karl Lagerfeld jest bardzo znany z tego, że jest bardzo kontrowersyjny, zasłynął wypowiedziami o kształtach kobiet oraz poruszył drażliwy temat noszenia futer. Sławny stał się z powiedzenia o otyłości i kształtach modelek. Generalnie każda z jego wypowiedzi na wymienione tematy w mediach wzbudzała bardzo wiele kontrowersji. Nie chwali on anorektycznych kształtów a wręcz popiera zaokrąglone kształty kobiet. Jest wielkim fanem modelki Lary Stone, jej kształt zdecydowanie nie pasuje do rozmiarów większości modelek, wręcz przeciwnie niedawno można było uznać ją jeszcze za osobę otyłą.

Można się zastanawiać czy jego wypowiedzi były skierowane na zwrócenia uwagi, być może jego słowa zostały źle zrozumiane. Kolejna kontrowersja jaką poruszyło temat noszenia futer, w wywiadzie dla magazynu Vice, poruszył on tam zdecydowanie delikatny temat.

Projektant należy do zwolenników noszenia naturalnych futer, uważa jednak, że futra powinny nosić tylko osoby, które stać na taki luksus. Po udzieleniu tego wywiadu media obiegła informacja, że według Karla futra są tylko dla osób bogatych i tylko takie osoby mogą je nosić. To chyba jednak zbyt duże uproszczenie, bo można się zastanawiać czy projektant nie poruszył tematu ogólnie wszystkich dóbr luksusowych, a futra stanowiły tylko przykład. Głownie chodzi o to że bardzo dużo ludzi żyje Juan kredyt, kupują luksusowe produkty za pożyczone pieniądze. Wchodzą w posiadanie drogich przedmiotów, na które ich najzwyczajniej w świecie nie stać.

W pogoni za powiewem luksusu zadłużają się do granic absurdu tylko po to żeby zakupić sobie nowy model torebki lub szpilek od uznanych projektantów. Robią to tylko po to żeby czuć się lepiej i starają się awansować w społeczeństwie, to właśnie przeciwko temu protestował Karl. Duży szlachetny kamień może być pokazem bogactwa, takim samym wyznacznikiem może być futro. Magia marki i znanych symbolów logo na ubraniach powoduje, że ludzie czują się lepiej. To chyba jednak jest godne potępienia, życie ponad stan nigdy nie kończy się dobrze.