Posts Tagged ‘bogactwo’

Karl Lagerfeld jest bardzo znany z tego, że jest bardzo kontrowersyjny, zasłynął wypowiedziami o kształtach kobiet oraz poruszył drażliwy temat noszenia futer. Sławny stał się z powiedzenia o otyłości i kształtach modelek. Generalnie każda z jego wypowiedzi na wymienione tematy w mediach wzbudzała bardzo wiele kontrowersji. Nie chwali on anorektycznych kształtów a wręcz popiera zaokrąglone kształty kobiet. Jest wielkim fanem modelki Lary Stone, jej kształt zdecydowanie nie pasuje do rozmiarów większości modelek, wręcz przeciwnie niedawno można było uznać ją jeszcze za osobę otyłą.

Można się zastanawiać czy jego wypowiedzi były skierowane na zwrócenia uwagi, być może jego słowa zostały źle zrozumiane. Kolejna kontrowersja jaką poruszyło temat noszenia futer, w wywiadzie dla magazynu Vice, poruszył on tam zdecydowanie delikatny temat.

Projektant należy do zwolenników noszenia naturalnych futer, uważa jednak, że futra powinny nosić tylko osoby, które stać na taki luksus. Po udzieleniu tego wywiadu media obiegła informacja, że według Karla futra są tylko dla osób bogatych i tylko takie osoby mogą je nosić. To chyba jednak zbyt duże uproszczenie, bo można się zastanawiać czy projektant nie poruszył tematu ogólnie wszystkich dóbr luksusowych, a futra stanowiły tylko przykład. Głownie chodzi o to że bardzo dużo ludzi żyje Juan kredyt, kupują luksusowe produkty za pożyczone pieniądze. Wchodzą w posiadanie drogich przedmiotów, na które ich najzwyczajniej w świecie nie stać.

W pogoni za powiewem luksusu zadłużają się do granic absurdu tylko po to żeby zakupić sobie nowy model torebki lub szpilek od uznanych projektantów. Robią to tylko po to żeby czuć się lepiej i starają się awansować w społeczeństwie, to właśnie przeciwko temu protestował Karl. Duży szlachetny kamień może być pokazem bogactwa, takim samym wyznacznikiem może być futro. Magia marki i znanych symbolów logo na ubraniach powoduje, że ludzie czują się lepiej. To chyba jednak jest godne potępienia, życie ponad stan nigdy nie kończy się dobrze.

Versace wolał o sobie mówić że jest krawcem, nie nazywał siebie projektantem. W opinii innych ludzi niewątpliwie był jednak gwiazdą światowej mody i wielkim projektantem. Jego pokazy przyciągały rzesze ludzi sławnych, pierwsze rzędy okupowały prawdziwe gwiazdy z czołówek gazet, między innymi Hugh Grant, Mike Tyson, Sting czy Patricia Arquette. Rok 1998 to początek obejmowania kontroli nad segmentem produkcji zapachów, oraz przejęcie kontroli nad marketingiem tego segmentu.

Na początek rozwiązał umowę ze starą firmą dystrybucyjną i założył nową własną i od tamtej pory to właśnie Giver Profumi zajmuje się dystrybucją i sprzedażą perfum Versace na całym świecie. Jedno ze szczytowych osiągnieć w jego życiu to pokaz, który odbył się 25 stycznia 1989 roku. W Paryżu Versace pokazał swoją ekskluzywną kolekcję. Dzięki temu wkroczył do świata wielkich kreatorów, tego arystokratycznego świata. Versace był posiadaczem kilku domów, między innymi w rodzinnym mieście Lake Como, Mediolanie, w Nowym Jorku na Manhatanie i w Miami. Każdy z tych domów jest ozdobiony wieloma drogimi i pięknymi przedmiotami. W willi w Miami, która ma 3 pietra znajduje się12 łazienek, 10 sypialni iwłasna siłownia. Cały dom wypełniają antyki a jago wystrój jest kwintesencją najlepszych stylów i estetyki Govanniego.

Główna sypialnia jest strzeżona przez rzeźbę żołnierza na koniu. Znajdziemy w niektórych pokojach obrazy namalowane przez innego wielkiego artystę Picassa, wydał na nie wielką sumę pieniędzy kupując jednorazowo siedemnaście sztuk obrazów. To zapewne nie spodobało się dyrektorowi finansowemu, którym jest jego brat. Zdarzały się takie sytuację że starszy brat przywoływał wielkiego mistrza do porządku blokując mu czasowo dostęp do kart kredytowych.

Pomimo że śmierć Versace nie wpłynęła jakoś bardzo na funkcjonowanie firmy, którą stworzył to niewątpliwie jednak to już nigdy nie będzie taka sama firma. Gianni był osobą jedyną w swoim rodzaju, był mistrzem, artystom, był niepowtarzalny. Jak mówi jego brat, Gianniego nikt nie zastąpi.